Telif Hakkı

Yayın kararı alındıktan ve kabul edildikten sonra başvurulara eklenmelidir. Form, derginin makale gönderme ve değerlendirme sitesinden de indirilebilir. Telif Hakkı Anlaşma Formu, katkıda bulunan tüm yazarlar tarafından imzalanmalı ve bu ıslak imzalı belgenin taranmış bir versiyonu gönderilmelidir.

Telif hakkı, makalenin herhangi bir biçimde (baskı, elektronik ortam veya başka bir biçimde) çoğaltılması ve dağıtılması için münhasır ve sınırsız hakları kapsar; ayrıca tüm diller ve ülkeler için çeviri haklarını da kapsar.

Dergide açık erişim politikası uygulanmaktadır. Açık erişim politikası, Budapest Open Access Initiative (BOAI) kuralları esas alınarak uygulanmaktadır.

Yayınlanan tüm içerikler çevrimiçi ve ücretsiz olarak https://www.jarem.org/ adresinde mevcuttur. Dergi, yayınlanan tüm yazılar için Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0) lisansını uygun bulmaktadır. Bu lisans kapsamında üçüncü tarafların, uygun şekilde yazar ve orijinal eseri kaynak göstererek, içeriği ticari olmayan amaçlar için kopyalamasına, dağıtmasına veya yeniden kullanmasına izin verilir.

Yayınlanan makalenin telif hakkı, CC BY-NC 4.0 lisansı altında yazarlara aittir.

Yazar(lar), makalelerinin yayına kabul edilmesi durumunda, makalelerinin ticari haklarını Sağlık Bilimleri Üniversitesi Gaziosmanpaşa Eğitim ve Araştırma Hastanesi'na devrederler.

Dergi Hakkında

Faydalı Linkler

Form